top of page

Sözleşmeli Öğretmen Eş Durumu ve Tayin Şartları Neler?

Sözleşmeli öğretmen eş durumu tayin şartları gündemde yer alan konu başlıklarından oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, resmi eğitim kurumlarında her ikisi de sözleşmeli olarak görev yapan öğretmen eşlerin, aile birlikteliğine bağlı olarak iller arası yer değiştirme işlemleri için başvurular kabul ediliyor.

MEBBİS sözleşmeli öğretmen eş durumu tayini yoğun ilgi görüyor. Sözleşmeli Öğretmenlerin Sağlık Mazeretine Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Duyurusu, geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı.

Yer değiştirme işlemi gerçekleşen sözleşmeli öğretmenlere ait kararnameler, sistem üzerinden ilgili il milli eğitim müdürlüklerine gönderilecek, sözleşmeli öğretmenin görev yeri atandığı il milli eğitim müdürlüğünce belirlenir.

Sözleşmeli öğretmen eş durumu atamaları ne zaman?

MEBBİS sözleşmeli öğretmen eş durumu tayini atamaları genelde Eylül aylarında yapılır.

Sözleşmeli öğretmen eş durumu ve tayin şartları neler?

Sözleşmeli öğretmenin Özür Durumu hariç il içi ve il dışı tayin hakkı yoktur. Kadrolulara bu hak tanınmaktadır. Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumundan yapılan il dışı atamaları yapılmaktadır. Sözleşmelilere özür durumundan yapılan il dışı yer değiştirmelerde YOLLUK dahi verilmemektedir. Oysa bu hak kadrolulara tanınmaktadır.

bottom of page