top of page

Öğretmenlerin Hazırlaması Gereken Tüm Dosyalar

1- Aday Öğretmen Dosyası: Aday öğretmenlik sürecinde tarafınızca hazırlanması gereken formlar bulunmaktadır. Adaylık dosyası aday öğretmenin yanından ayırmayacağı bir dosyadır. Öğretmenliğin ilk yılında yaptığınız çalışmaların raporu ve özeti durumundadır.​

2- Öğretmen Dosyası: Öğretmen dosyası, sadece aday öğretmenler için değil tüm öğretmenlerin hazırladığı genel bir dosyadır. İçerisinde yıllık plan, özgeçmiş, Temel Kanun vb belgeler bulunur. Müfettiş adaylık dosyasının yanında öğretmen dosyasını da görmek isteyebiliyor.

3- Sınıf Rehberlik Dosyası: Öğretmene rehberlik amacıyla bir sınıf verilmişse öğretmen bu sınıfla ilgili bilgilerin (isim listesi, oturma planı, veli iletişim numaraları vs.) yer aldığı dosyadır.

4- Kulüp Dosyası: Öğretmene bir kulüp atanmışsa bu kulüp ve kulübe katılan öğrenci ile ilgili bilgilerin (isim listesi, faaliyet raporları, yarışmalar, etkinlikler vs.) yer aldığı dosyadır.

5-Hazır Ders Planı (Günlük Plan) Dosyası: MEB 2022 Eylül Talim Terbiye Kurulu kararı ile günlük planların hazırlanması yeni ismi ''Ders Planı'' olarak tekrar zorunlu hale getirildi. Buna göre artık öğretmenler haftalık olarak işleyeceği ders ile ilgili planlarını belgelendirip okul müdürü onayına sunmak zorundalar. Bu yönetmelik ilgili planları, dosya halinde müfettişler veya teftiş sıfatı ile gelen denetçilere sunmasını kapsıyor. Bu nedenle ekip olarak öğretmenlerimize Ders Planı Dosyası hazırlıyoruz. Ders planları branş, okul, okul müdürü, öğretmen ve sınıf düzeyine özel hazırlanır. Bir yılda verilen Talim Terbiye Kurulu Öğretim Programını kapsar.

Biz ogretmenadaydosyasi.com ekibi olarak tüm dosyaları hazırlamaktayız.  

8 Mayıs 2023 tarihinde atanan ve 1 Eylül 2023 tarihinden itibaren göreve başlayacak olan öğretmenlerimiz için hazırladığımız duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.

2023-2024 Aday Öğretmen Yetiştirme Kılavuzu çerçevesinde; adaylık süreci içerisinde hazırlanması gereken tüm belgeleri, MEBBİS formlarını, güncel mevzuata uygun hazırlıyoruz. Aday Öğretmen Dosyası ve diğer dosyaların içeriklerine buradan ulaşabilirsiniz.

2023-2024 Aday Öğretmen Dosyası tanıtım videomuza buradan ulaşabilirsiniz.

bottom of page