top of page

Öğretmenlerin Hazırlaması Gereken Tüm Dosyalar

1- Aday Öğretmen Dosyası: Aday öğretmenlik sürecinde tarafınızca hazırlanması gereken formlar bulunmaktadır. Adaylık dosyası aday öğretmenin yanından ayırmayacağı bir dosyadır. Öğretmenliğin ilk yılında yaptığınız çalışmaların raporu ve özeti durumundadır.​Bu formlar, sonrasında aday öğretmen değerlendirme komisyonları tarafından incelenmektedir.

2- Öğretmen Dosyası: Öğretmen dosyası, sadece aday öğretmenler için değil tüm öğretmenlerin hazırladığı genel bir dosyadır. İçerisinde yıllık plan, özgeçmiş, Temel Kanun vb belgeler bulunur. Müfettiş adaylık dosyasının yanında öğretmen dosyasını da görmek isteyebiliyor.

3- Sınıf Rehberlik Dosyası: Öğretmene rehberlik amacıyla bir sınıf verilmişse öğretmen bu sınıfla ilgili bilgilerin (isim listesi, oturma planı, veli iletişim numaraları vs.) yer aldığı dosyadır.

4- Kulüp Dosyası: Öğretmene bir kulüp atanmışsa bu kulüp ve kulübe katılan öğrenci ile ilgili bilgilerin (isim listesi, faaliyet raporları, yarışmalar, etkinlikler vs.) yer aldığı dosyadır.

Biz ogretmenadaydosyasi.com ekibi olarak tüm dosyaları hazırlamaktayız.  

1 Eylül 2022 tarihi itibari ile Aday Öğretmen Yetiştirme Programı güncellenmiştir. Bu tarihten önce atanan öğretmenler bakanlığın yayımladığı yönetmelik gereği kendi dönemlerinde var olan yetiştirme programından sorumludur. 1 Eylül 2022 tarihinde ve sonrasında göreve başlayan öğretmenlerimiz son yayımlanan programdan sorumludur.

1 Eylül 2022 öncesi atanan öğretmenlerimize hazırlanan dosya içeriklerini öğrenmek için tıklayınız. 
https://www.ogretmenadaydosyasi.com/2022eyluloncesidosyalar

1 Eylül 2022 tarihinde ve sonrasında atanan öğretmenlerimize hazırlanan dosya içeriklerini öğrenmek için tıklayınız. 
https://www.ogretmenadaydosyasi.com/2022-eylul-sonrasi

Bunlar dışında tüm öğretmenlere gerekli olabilecek Öğretmen Dosyası, Sınıf Rehberlik Dosyası, Kulüp Dosyası da tarafımızca hazırlanmaktadır. İçeriklerini incelemek için tıklayınız.
 https://www.ogretmenadaydosyasi.com/diger-dosyalar 

bottom of page