top of page

Aday Öğretmen Dosyasını Oluşturan Eğitimler ve Belgeleri

Adaylık süreci; aday öğretmenleri mesleğe, memuriyete, görev yaptığı kuruma ve içinde bulunduğu sosyal çevreye en iyi şekilde hazırlamak üzere tasarlanmıştır.Aday Öğretmen Dosyasını Oluşturan Eğitimler ve Belgeleri1) Okul Uyum Eğitimi Programı Belgesi


Bu belge, adayın göreve başladığı kurumun özellikleri, kuralları, işleyişi, aday öğretmenin görev ve sorumlulukları, okulun bulunduğu mahallin temel özellikleri, sosyo-kültürel çevre, veli ve öğrenci profili, eğitim kurumunun bina ve bölümlerinin tanıtımını içerir. Aday ve okul müdürü adına hazırlanır.

Not: Bu belge okulunuza ve bilgilerinize özel şekilde tarafımızca hazırlanır.2) Okul Aday Yetiştirme Programı Programı Belgesi


Bu belge, ders gözlemlerinin gerçekleştirilmesi, kurum gözlem faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, kurul, komisyon ve toplantılara katılım sağlanması ve tüm formların buna uygun şekilde oluşturulması amaçları ile tasarlanır. Aday ve danışman öğretmen adına hazırlanır.

Not: Bu belge okulunuza ve bilgilerinize özel şekilde tarafımızca hazırlanır.3) Okul Form ve Evrak Çizelgesi


Bu belge, adayın hangi formu hangi aralıklarla ve kaç adet gireceğini belirler. Aday, danışman öğretmen ve okul müdürü adına hazırlanır.

Not: Bu belge okulunuza ve bilgilerinize özel şekilde tarafımızca hazırlanır.4) ÖBA Aday Öğretmenlik Seminer Özetleri


Bu belgeler ÖBA üzerinden alınan seminerlerin ana başlıkları ve bu başlıkların detaylarını içeren bilgileri içeren dokümanlardır. Adayın seminerlerden edinmesi gereken bilgilerin bulunduğu belgelerdir.

Not: Bu belgeler hazırladığımız dosyaların tamamına eklenir.5) MEBBİS Formları - Aday Öğretmen


Bu formlar, aday tarafından ders gözlemlerinin gerçekleştirilmesi, kurum gözlem faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, kurul, komisyon ve toplantılara katılım sağlanması amaçları ile oluşturulur. Branşlara ve kurumlara göre form içerikleri ve adetleri değişir.


a) Form 1 - Aday Öğretmen Ders Gözlem Formları

b) Form 5 - Aday Öğretmen Kurum Gözlem Formları

c) Form 6/A - Aday Öğretmen Kurul Gözlem Formları

d) Form 6/B - Aday Öğretmen Komisyon Gözlem Formları

e) Form 7/A - Aday Öğretmen Veli Toplantısı Gözlem Formu

f) Form 7/B - Aday Öğretmen Veli Görüşmesi Gözlem Formu

g) Yukarıdaki tüm formlar istisnasız bütün aday öğretmenler için, branşlara uygun şekilde hazırlanır. Form 2, Form 3, Form 4, Form 9, Form 10 ve Form 11 rehberlik branşında ve RAM'larda çalışan öğretmenler için hazırlanır. Çünkü diğer branşlar bu formları doldurmaz.

Not: Bu formlar hazırladığımız dosyaların tamamına mevzuatta istenilen adet kadar eklenir.6) MEBBİS Formları - Danışman Öğretmen


Bu formlar, danışman tarafından adayın dersine girilerek ders gözlemlerinin gerçekleştirilmesi esnasında doldurulur. Branşlara ve kurumlara göre form içerikleri ve adetleri değişir.


Form 8 - Danışman Öğretmen Biçimlendirici Değerlendirme Formları

Not: Bu formlar hazırladığımız dosyaların tamamına mevzuatta istenilen adet kadar eklenir.7) Aday Öğretmen Genel Değerlendirme Belgesi


Okul müdürü ve danışman öğretmen, adayın yetiştirilmesi sürecinden sorumludur. Adayın dosyası kontrol edilir ve ilgili form doldurularak il-ilçe müdürlüklerine bildirilir.


Form 12 - Aday Öğretmen Genel Değerlendirme Formu

Not: Bu formlar hazırladığımız dosyaların tamamına mevzuatta istenilen adet kadar eklenir.8) Mevzuatlara ve Sürecin Tamamına İlişkin Temel Belgeler


Bu belgeler süreç içerisinde aday için gerekli olabilecek belgelerdir. Adayın mevzuata hakim olması, hak ve sorumluluklarını bilmesi açısından önemlidir. Ayrıca teftiş durumunda gelecek olan müfettiş veya şube müdürleri tarafından istenebilir.


a) Kapak

b) Türk Bayrağı (Renkli)

c) Atatürk Resmi (Renkli)

d) İstiklal Marşı (Renkli)

e) Öğretmen Meslek Andı (Yemin Belgesi)

f) Öğretmen Marşı

g) 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi

h) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu

ı) 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu

i) Öğretmenlik Meslek Kanunu

j) 2023-2024 Yıllık Çalışma Takvimi

k) Aday Öğretmenlik Sürecine İlişkin Rehber Bilgi Notu


Not: Bu belgeler hazırladığımız dosyaların tamamına eklenir.Ogretmenadaydosyasi.com Ekibi Dosya Hazırlık Hizmetleri


Tüm branşlara ve okul türlerine göre, güncel mevzuat kapsamında dosya hazırlığı alanında uzman kadromuzla itina ile yapılmaktadır.


Basılmış, klasörlenmiş ve PDF şeklinde dosyalarınızı bizlere hazırlatmak için buradan bize ulaşabilirsiniz.

7.108 görüntüleme

Commenti

Valutazione 0 stelle su 5.
Non ci sono ancora valutazioni

Aggiungi una valutazione
bottom of page